Seniorenreisje naar Schokland

zaterdag 15 maart 2014

We gaan dit jaar op 4 juni naar Schokland, voormalig eiland in de Zuiderzee. Nu hoort het eiland bij de provincie Flevoland.

De bus van Gelderesch staat om 8.15 uur voor bij de Klokslag.
We vertrekken om 8.30 uur.
Om 10.15 uur komen we aan in Schokland. De koffie met gebak staat klaar in het restaurant van Museum Schokland.
Om 11.00 uur zal een Schokker nazaat in het kerkje een prachtige vertelling houden van ongeveer 50 minuten. Daarna bezoeken we het museum.

Museum Schokland ligt op de Middelbuurt, één van de drie laatste woonterpen van het voormalig eiland. De binnen- en buitenexpositie geven een beeld van de geologie en archeologie van de Noordoostpolder, het ontstaan en vergaan van het eiland, het leven van de Schokkerbevolking en de drooglegging van de Noordoostpolder. De museumgebouwen zijn gegroepeerd rond de historische kerk uit 1834.
Ze geven een indruk van de bouwwijze in het het vroegere Zuiderzeegebied.
Schokland staat op de werelderfgoedlijst van UNESCO.

Om 12.30 uur dineren we in het Museumrestaurant.

Van 14.00-16.00 uur maken we een rondrit door de Noordoostpolder o.l.v. een gids.

Na afloop is er een consumptiepauze in het Museumrestaurant.

Om 17.00 uur vertrekken we richting Gelselaar.

De terugkomst in Gelselaar zal om ongeveer 18.45 uur zijn.


Het reisje gaat € 55,00 per persoon kosten.
De drankjes bij het diner en in de consumptiepauze zijn voor eigen rekening.

U kunt zich tot en met 24 mei opgeven bij Reina Vruggink, tel. 0545-481635, of e-mail r(punt)vruggink(at)xs4all(punt)nl.

Bij één van de andere commissieleden mag ook.

We hopen dat we, net als in voorgaande jaren, weer genoeg deelnemers krijgen en samen een gezellige dag zullen hebben.

Na het reisje is er de zomerstop. In september starten we weer met een nieuw seizoen seniorenmiddagen.

Met vriendelijke groet,
de seniorencommmissie.


Terug naar overzicht