brief van Gelselaars Belang aan college en raad over de AED

woensdag 16 september 2015
Onderstaande brief is op 17 september 2015 verzonden naar College van B & W gemeente Berkelland  en Gemeenteraad gemeente Berkelland
 
Secretariaat:
Oude Rengersweg 6
7275 BJ Gelselaar
0545-481783
e-mail gelselaarsbelang@gelselaar.nl
internet: www.gelselaar.nl
KVK nr. is: 40103133
Bank nr. is: NL 13 RABO 0309 1241 74
 

Gelselaar 17-09-2015

aan: College van B & W gemeente Berkelland
        Gemeenteraad gemeente Berkelland

Geacht college, geachte leden van de raad,

Hierbij willen wij u met klem verzoeken om aandacht te hebben voor het behoud van AED’s in de kleine kernen/buurtschappen in de gemeente Berkelland. Dit jaar is de gemeentelijke subsidie voor het onderhoud en de nazorg bij inzet beëindigd. Hierdoor dreigt deze levensreddende functie uit de kleine kernen te verdwijnen.

Levensreddend netwerk
Enkele jaren geleden heeft de gemeente Berkelland subsidie beschikbaar gesteld om te komen tot de plaatsing van een AED in elke kern en de training van vrijwilligers om levensreddende handelingen uit te voeren gestimuleerd. Juist in de kleine kernen is gebleken dat deze voorziening en de training geleid hebben tot vergroting van de overlevingskansen. Door de langere aanrijtijden van ambulances en het slechtere mobiele netwerk in de regio zouden de AED’s als basisvoorziening aangemerkt moeten worden.

Noodklok
Dit jaar is de subsidie van de gemeente Berkelland beëindigd. Dit houdt in dat het onderhoud van de AED’s (€150 per AED per jaar) en de kosten bij inzet (€200 voor alarmering en €120 voor nazorg) voor rekening komen van de lokale gemeenschap. Ook de ziektekostenverzekeraars hebben aangegeven de kosten bij een inzet niet te vergoeden. Hierdoor dreigt een goed functionerende, noodzakelijke voorziening te verdwijnen uit het buitengebied. Bij grotere kernen speelt dit probleem in mindere mate aangezien grotere bedrijven beschikken over een eigen AED en de kosten hiervoor dragen.

Verzoek
De kleine kernen/buurtschappen verzoeken het college en de raad met klem aandacht te hebben voor de situatie. Daarbij wordt een beroep gedaan om bij de begroting middelen te reserveren voor de instandhouding van de AED’s in de kleine kernen/buurtschappen. Het gaat dan om de kosten van het onderhoud en de kosten bij inzet van een AED. Daarbij kan overwogen worden om per kleine kern minimaal 1 AED beschikbaar te houden om te gebruiken in noodsituaties. Gebleken is dat er groot draagvlak is onder de bevolking om de kosten voor de opfriscursussen en het opleiden van nieuwe vrijwilligers voor eigen rekening te nemen. Daarmee is het noodzakelijke bedrag voor instandhouding van de voorziening beperkt.

Doodzonde
Wij, inwoners van de gemeente Berkelland, zien de AED’s als noodzaak voor het behoud van gezonde samenleving. En daarbij delen wij toch de mening dat het doodzonde is om voor een bedrag van nog geen €500 per kern/buurtschap een dergelijk levensreddend netwerk te niet te doen!

Graag zijn wij bereid ons standpunt verder toe te lichten,

Wim Kossink – Gelselaars Belang
 


Terug naar overzicht