Bezuinigingen gemeente Berkelland
Tijdens de Raadsvergadering van de gemeente Berkelland op 25 mei 2010 waren velen aanwezig om hun protest te laten zien / horen tegen de komende bezuinigingen. Als bestuur van Gelselaars Belang hebben we middels een brief aandacht gevraagd voor wat dit bezuinigingsvoorstel voor de kleine kernen kan betekenen.
Wij maken ons ernstige zorgen over de voorgenomen bezuinigingen. Het is een stapeling van effecten waar we binnen afzienbare tijd de eerste nadelige gevolgen op sociaal terrein in de kleine kernen al van zullen ondervinden. Want naast de vergrijzing en de krimp zullen deze forse bezuinigingen bij muziekschool, welzijnswerk, peuterspeelzaal, sport en bibliotheek / bibliobus, de leefbaarheid daadwerkelijk aantasten. De laatste voorzieningen die er nu nog zijn bieden nog wat sociale contacten die door het wegvallen van de winkels toch al minimaal voorhanden zijn.
We vragen met klem eerst de gevolgen te onderzoeken van de voorgestelde bezuinigingen in deze sectoren. Want allen weten we dat afgestoten voorzieningen niet weer terug zullen komen. Wellicht kunnen we door gezamenlijk oplossingsgericht overleg met alle betrokkenen bewerkstelligen dat de leefbaarheid behouden blijft. We gaan ervan uit dat uw coalitieprogramma niet voor niets “Samen anders” wordt genoemd. Dit gezamenlijk overleg met betrokken instanties, voordat besluiten worden genomen, past ons inziens daar prima in.
Het bestuur van Gelselaars Belang heeft een brief met bovenstaande punten gestuurd naar de gemeente die mede ondersteund is door de besturen van Geesterens Belang, Haarloos Belang, Belangenvereniging Rekken en Stichting Noordijks Belang.
Bestuur Gelselaars Belang
Terug naar overzicht